ZOSTAŃ PARTNEREM - ATRAKCYJNE WARUNKI WSPÓŁPRACY

Jesteś lekarzem, fizjologiem, fizjoterapeutą? Prowadzisz aptekę, sklep, gabinet rehabilitacji, odnowy biologicznej lub spa? Lub chcesz zostać naszym dystrybutorem? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

695 520 880 lub kontakt@biorgen.com.pl  Przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjne warunki współpracy.

BIURO CZYNNE

Pon-Pt 9:00 -17:00
Sobota - 9:00-13:00
tel.: 695 520 880

UTWÓRZ KONTO

*

*

*

*

*

*

ZAPOMNIAŁEŚ/AŚ HASŁA ?

*

NOWOŚĆ

// POZNAJ NASZ INNOWACYJNY SUPLEMENT

//   POZNAJ NASZ INNOWACYJNY SUPLEMENT

nawet ponad 90% wchłanialności i przyswajalności

Posiadamy kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie suplementacji polskich i zagranicznych sportowców na poziomie zawodowym i reprezentacyjnym.

Znamy się na tym co robimy i robimy to z pasją! //

Znamy się na tym co robimy i robimy to z pasją! //

Nasz produkt powstaje w oparciu o najnowsze badania naukowe i wieloletnie doświadczenie

MAGNEZ
TO KRÓL ŻYCIA

Naturalny MAGNEZ w sprayu BIORGEN

Naturalny MAGNEZ w sprayu BIORGEN

TO KRÓL WŚRÓD PREPARATÓW MAGNEZOWYCH NA RYNKU!

PAMIĘTAJ!

JESTEŚ TYM CO PRZYSWAJASZ!

JESTEŚ TYM CO PRZYSWAJASZ!

...a nie tylko tym co jesz.

SPRAWDŹ W SWOJEJ APTECE LUB ZAMÓW PRZEZ INTERNET

×

Ostrzeżenie

Przypisz VirtueMart do pozycji menu

Magnez pomaga w dolegliwościach układu krążenia związanych z pracą serca, naczyń wieńcowych, mózgowych oraz obwodowych. Chorobach reumatycznych, zaburzeniach pracy mięśni, osteoporozie, cukrzycy, kamicy nerkowej, bólach miesiączkowych, a także astmie oskrzelowej. Dobrze wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, szczególnie skuteczny przy niskiej odporności na stres.

Niedobór magnezu często towarzyszy takim schorzeniom jak: arytmia, wysokie ciśnienie krwi, zastoinowa niewydolność serca, wypadanie płatka zastawki mitralnej i choroby naczyń obwodowych. Rozkurczając mięśnie gładkie tętnic magnez ułatwia ich rozszerzanie. Zwiększa się wtedy przepływ krwi i zmniejsza ciśnienie wywierane na ścianki tętnic. Wykazuje także zdolność do ograniczania nadmiernego powstawania skrzepów oraz hamowania zwapnień naczyń krwionośnych.

Niedobór magnezu może zaburzać równowagę hormonalną szczególnie kobiet. Wpływa na metabolizm wapnia w kościach, poprzez zwiększanie aktywności witaminy D, która między innymi ułatwia wchłanianie wapnia. Wywiera również istotny wpływ na regulację wapnia nie tylko w kościach i zębach, ale regulację jego poziomu w organizmie. Dlatego często jest konieczny w zapobieganiu nadmiernemu odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich.

Zarówno magnez jak i wapń są niezbędne do właściwego funkcjonowania mięśni przez oddziaływanie na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym. Wapń dominuje w skurczu komórki mięśniowej, natomiast magnez w rozkurczu.

Magnez współpracuje z wapniem we właściwym przewodzeniu impulsów nerwowych. Niski poziom magnezu w komórce może powodować utajoną tężyczkę, która objawia się kurczami, drganiami lub drżeniem mięśni ze względu na nadwrażliwość nerwów.

Magnez spełnia ważną rolę przemianie węglowodanów min. przez to, że jego niski poziom ogranicza syntezę i wydzielanie insuliny. Natomiast optymalny poziom ułatwia metabolizm glukozy w komórce. Dlatego w przypadku diabetyków konieczna jest suplementacja magnezem nie tylko ze względu na poprawę tolerancji glukozy, ale również zmniejszenie ryzyka powikłań cukrzycowych takich jak choroby krążenia czy siatkówki oka ( retinopatia).

Zapotrzebowanie na magnez wzrasta w czasie ciąży i karmienia piersią. Rozwijający się płód a potem karmienie piersią wymaga ciągłego uzupełniania go w pożywieniu oraz suplementacji.
Magnez ma silne działanie antystresowe. Jest konieczny do zapewnienia sprawnego działania nadnerczy oraz syntezy hormonów wydzielanych podczas stresu ( adrenalina, noradrenalina , kortyzol).
Suplementacja magnezem przynosi ulgę związaną z bólem takim jak migrena, bóle stawów czy mięśni.

UWAGA! Jeżeli chorujesz na nerki zachowaj ostrożność podczas suplementacji magnezem

Osoby chore na nerki nie powinni brać magnezu bez konsultacji z lekarzem. Podczas wizyty lekarskiej poinformuj lekarza o przyjmowaniu suplementu z magnezem! Istnieje pewna możliwość przedawkowania preparatów magnezu

Przedawkowanie

Nadmiar magnezu z organizmu jest usuwany przez nerki. Istnieje pewna możliwość przedawkowania preparatów magnezu. Ryzyko to dotyczy więc szczególnie pacjentów starszych, ze znacznie upośledzoną funkcją nerek. Możliwe objawy obejmują: niedociśnienie, nadmierne spowolnienie akcji serca – bradykardia, niewydolność oddechowa, osłabienie odruchów – hyporeflexia, opisano śmierć osoby w podeszłym wieku po przyjęciu bardzo dużej ilości związków magnezu w celu ułatwienia wypróżnienia.